Jak najít vodu v krajině

15. srpna 2011 v 14:34 | Matouš Pavlík |  voda
Jednou z nejdůležitějších věcí nutných pro přežití je voda. Ta je v monoha případech absolutně nezbytná. Při klasickém přežívání ve středně těžkých podmínkách člověk vydrží bez vody přibližně tři dny, proto první věcí, kterou by jste měli udělat když se stratíte, je najít vodu.
V normálním Evropském podnebí je dobré sledovat nižší polohy, až narazíte na řeku, která vám zaprvé dá vodu a zadruhé se po ní můžete přepravit na delší vzdálenosti. Pokud jsou podmínky kolem více suché a neroste zde moc rostlin, hledejte vyschlá koryta řek. V jejich záhybech se totiž může těsně pod povrchem skrývat voda. Velmi dobrý způsob jak získat vodu je také sledování typů rostlin. Pokud narazíte na vlhkomilné rostliny, například na rákosy či orobince, které potřebují hodně vody, kopejte kolem nich do země a brzy na tuto drahocenou tekutinu narazíte. Pokud se dostáváte přes louku plnou kopřiv, je dobré si také zapamatovat, že kopřivy nerostou v příliš velkém vlhku a proto místo kde nejsou lze označit jako zdroj vody. Můžete si také zhotovit lapač dešťové vody. Přivážete velkou plachtu mezi několik do země zabodnutých klacků. Na jeden její okraj položíte kámen tak, že se plachta u tohoto okraje trochu prohne a strčíte pod toto místo nádobu do které bude voda stékat. Také můžete vykopat do země díru a vystlat ji igelitem, tak zajistíte že se do něj voda chytí. Též můžete sbírat ráno rosu.
Když však nikde vodu nemůžete obstarat, máte jen pár možností:
1. Destilujte vodu z rostlin. Vezměte igelitový pytel s dírou nahoře i dole. Nahoře ho přivažte k větvi nějakého stromu a dobře ho tam utěsněte. Upřesňuji že větev musí mít listy. Druhý konec zavažte tak, aby skrz něj nemohla protéct vůbec žádná voda. Na tento konec přivažte ještě závaží, aby zůstal níž než všechno ostatní.Z rostlin se vypaří voda a steče do nejnižšího konce pytle.
2.Pokud ale nemáte čas něco takového dělat, můžete už pít jen svou vlastní moč. Je to sice bezpečné ale prý je to opravdu hnusné. Je hrozně teplá a slaná. Každopádně jsem to ještě nezkoušel a nevím jestli ještě někdy budu...
Proto když se stratíte, zůstaňte v klidu a snažte se obstarat si vodu.Mrkající
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 1. září 2011 v 14:29 | Reagovat

Zajímavé... Ta druhá možnost se dá určitě využít nejlépe v poušti... Možná je to i kyselé. Každopádně, já dám přednost normální, případně dešťové.

2 Jezevec Jezevec | E-mail | 6. prosince 2011 v 0:10 | Reagovat

Nejdůležitější věcí v pustině je zůstat v teple a v suchu :) Ano, pak hned následuje voda. A pak jídlo :) Ono v zimě človek zamrzne i během několika hodin, bez vody vydrží déle :) Pokud pominu přísun vzduchu, tak nejprve se snaž být v teple a suchu. Zahřát se můžeš třemi způsoby a to:
1, Oheň
2, Jídlo + pohyb
3, Tepelná izolace
Z jedné hodně blbé zkušenosti vím, že neumrznout, nebo nenastydnout je mnohem důležitejší než voda. Vždyť tady máš vody kolem spoustu. Přefiltrovat a převařit, to dá ovšem rozum :) Hodně štěstí v pustině želá Jezevec :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama