Padací past - tlučka

7. srpna 2011 v 14:27 | Matouš Pavlík |  pasti
Když zabloudíte v divočině je velmi důležitá dobrá strava. Nejspíš si pomyslíte:,,Co kdybych si něco ulovil... " Jenže než zhotovíte oštěp, luk, či rybářský prut, než objevíte svůj cíl a než se vám podaří jej zasáhnout, může trvat celé věky a vy zemřete hlady. Velmi dobrým způsobem jak něco ulovit a při tom nevydat skoro žádnou energii jsou pasti. V tomto článku vám ukážu jednu ze zajímavých pastí, kterým se říká tlučky.
Tento typ slouží především k usmrcení malých hlodavců či jiných menších tvorů. Nejprve zvolte místo, kam past postavíte. Měloby to být někde, kam moc nechodíte abyste svůj úlovek zbytečně neplašili. Připravte si smrtící břemeno, nejlépe kus dřeva nebo kámen, které hlodavce zasáhne smrtícím úderem. Pamatujte že by mělo být co nejtěžší, aby jste měli jistotu, že oběť zemře. Pak vemte středně velkou pružnou větévku a rozřízněte ji na dvě poloviny přímým řezem aby se znovu mohly oba konce spojit. Do těchto konců, které jste od sebe odřízli vyřízněte malou drážku. Když je spojíte, mělo by to vypadat jako větvička s dírou uprostřed. Spodní část zaražte do země, na ni položte vrchní část a do drážky vložte konec tenoučké větévky tak, aby do díry přesně zapadal. O spojené větve opřete smrtící břemeno, aby pod ním trčela ta delší část malé větvičky. Příležitostně můžete také větvičku naostřit a nabodnout na ni žížalu aby hlodavce lákala a oni pod celý mechanismus sami vlezli.

Toť vše. Přeji vám šťastný lov!Smějící se
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 7. srpna 2011 v 17:09 | Reagovat

Vážně skvělé. Já si myslím, že kdybych náhodou zabloudil někde v divočině, tak díky tomuto blogu bych měl aspoň minimální šanci na přežití.

2 HAAS HAAS | Web | 7. srpna 2011 v 17:14 | Reagovat

Ještě bych chtěl něco říci: Napíšete již brzy něco do rubriky "Jak se dostat domů"? Velmi by mě to zajímalo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama